Podwyższona temperatura ciała i złóg w śliniance

Panie doktorze,trudna do zbicia temperatura 39,7,po Amotaksie spada dopiero po 4 dawce do 37,3.Obecnie po antybiotyku temperatura prawidłowa.Lekarz rodzinny zauważa obrzęk w okolicy szyi i policzka lewego.Po usg-złóg ślinianki 17mm.Po wizycie u laryngologa,który nawet nie zerknął na zdjęcia USG,sugeruje usunięcie całej śliniaki w znieczuleniu ogólnym.Kamień mnie nie boli i nie czuję go.W obrazie USG powiększony lewy węzeł chłonny.Co powinnam zrobić? 32 lata,4 tygodnie temu CC w zn.ogólnym

Witam serdecznie,
Najlepiej wraz z wynikami badań udać się do chirurga szczękowo-twarzowego. W przypadku potwierdzenia konieczności usunięcia ślinianki, należy wykonać zabieg.
Węzeł chłonny informuje nas o stanie zapalnym. Złóg jest znacznej wielkości, może on nie być sam bolesny, ale przez zamknięcie ujścia ślinianki powodować jej stany zapalne.