Podwyższone trójglicerydy 8 lat po zawale

Moj maz jest po zawale mial go 8 lat temu ale niestety nie bieze zadnych lekow wczoraj odebralam jego wyniki labolatoryjne i bardzo sie zaniepokoilam ma Triglicerydy 1122 obawiam sie ze to jest powazne a nie moge go przekonac by poszedl do lekarza moze wasza odpowiedz skloni go do tego z poszanowaniem Ewa

Dzień dobry,

Wizyta lekarska jest konieczna, przy tak wysokim stężeniu trójglicerydów rośnie zagrożenie zarówno powtórnym zawałem, jak i zapaleniem trzustki. Konieczne jest jak najszybsze zastosowanie leczenia, mającego na celu redukcję stężenie trójglicerydów we krwi.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz