Podwyższony cholesterol całkowity u 30-latki

witam proszę o pomoc mam 30 lat jestem młoda i mam podwyższony cholesterol całkowity 203.60 cholesterol HDL70.16 i Trójgicerydy 147.61 bardzo się boję czy wmoim tak młodym wieku jest to bezpieczne jestem szczupła waże 44kg dlatego to tak mnie zdziwiło nie jem tłustego. pół roku temu zmarła moja mama też była szczupła i miała wysoki chorestelor oraz miażdzyce czy mi grozi to samo?proszę o odpowiedz i dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Trudno powiedzieć, są choroby genetyczne, w których cholesterol jest wysoki juz w młodym wieku, ale u Pani jest on podwyższony nieznacznie, więc nie sądzę by to było przyczyną. sugeruje badanie hormonów tarczycy TSH, proszę też spr glukozę. Sugeruje kontakt z lekarzem.