Pogorszenie zdrowia po ugryzieniu przez kleszcza

Od września pogorszyło się moje zdrowie. Ugryzł mnie kleszcz, rumienia brak - objawy które się pojawiły - Zmęczenie, sztywność karku, mięśni, barków, szybkie męczenie się, senność i nerwobóle. Najbardziej męczy mnie sztywny kark, TK głowy, RTG karku w normie. Western Blot ujemny, badanie krwi dobre, bad. tarczycy oraz przeciwciał dobre, stwierdzony niedobór wit. D (11) (całymi dniami jestem na dworze..) Insulinooporność. - mam 21 lat, 170 cm, 115 kg. pomimo diety i cwiczen nie moge schudnac.

Dzień dobry,

Sztywność karku jest niepokojącym objawem. Biorąc pod uwagę wywiad chorobowy, który Pan opisuje powinien zgłosić się Pan do szpitala. Przyczyną sztywności karku może być wzrost ciśnienia śródczaszkowego lub zapalenie opono mózgowo-rdzeniowych. Proszę zgłosić się do neurologa lub specjalisty chorób zakaźnych. Wymaga Pan szczegółowej diagnostyki, a na początku dokładnego badania lekarskiego.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz