Pogorszone wyniki badania pola widzenia przy prawidłowych GDX, HRT i lamp szczelinowych

Witam, czy pole widzenia może wychodzić pogorszone przy dobrych wynikach GDX , HRT i lampy szczelinowej. Czy badanie pola widzenia może nie odzwierciedlać jednak faktycznego stanu gdyż jakby nie było wyniki badania są subiektywne ? Chciałem również zapytać czy człowiek zasłaniając jedno oko może sam stwierdzić że ma ubytki w polu widzenia? Dziekuje za odpowiedż.

Witam.Oceniamy minimum 6 wyników pola widzenia. jedno/dwa jest za mało.Pole widz. może być uszkodzone z innych przyczyn niż jaskra np. może być związane z niedokrwieniem,gorszym krązeniem w tej okolicy, chorobą zakaźna np boreliozą lub kiłą, inną chorobą neurologiczną np epilepsją itp. Jeżeli chodzi o wykrywanie mroczków możmy tylko zauważyć duże ubytki w polu widzenia np połowicze lub kwadrantowe, dotyczy to z reguły guzów mózgu. Pozdrawiam