Pojedyncze szarpnięcia mięśni w różnych częściach ciała

Witam , od 1,5 roku mam pojedyncze szarpnięcia mięśni w różnych częściach ciała. Raz drzenia są bardzo nasilone, są okresy remisji, nie odczuwam słabości mięśni, jedynie okresowy ból(myślę że to kregłosup ponieważ ból zaczyna się od pośladka).Powinnam martwić się drganiami ?Wyczytałam że to objaw SLA, czy w SLA występują te drgania tak długo bez zaników? Dodam tylko że na urlopie dragnia były bardzo sporadyczne, wróciłam do pracy i moje nogi "szaleja" ,mam dużo stresu w pracy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane pojedyncze szarpnięcia mięśni zdecydowanie wymagają diagnostyki neurologicznej. Przede wszystkim warto jednak zrobić badanie poziomu elektrolitów. Skierowanie na badania może wystawić lekarz rodzinny. A propos prawdopodobieństwa SLA to jest ono zdecydowanie bardzo niskie.