Pominęłam kilka tabletek z pierwszego tygodnia, co robić?

Witam, obecnie od kilku miesięcy mieszkam za granicą, tabl. antykoncepcyjne przyjmuję od 4 lat. Na ten czas tabletki wysyła mi mama. Jednak ostania przesyłka się opóźniła pewnie z powodu świat. tak więc jestem bez tabletek. Dziś powinnam przyjąć już 5 tabletkę (29/12/10). Co mogę zrobić, jakie działania podjąć jutro, kiedy dostane tabletki? A mam nadzieję, że będzie to jutro. Bardzo proszę o pomoc.. Justyna

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przede wszystkim musi Pani sobie zdać sprawę, że nie była chroniona przed ciąża w trakcie siedmiodniowej przerwy, ani później po niej. Ewentualne współżycie w tym okresie mogło doprowadzić do zapłodnienia, jeśli nie stosowała Pani dodatkowego zabezpieczenia. Obecnie może Pani zacząć przyjmować tabletki nie czekając na miesiączkę, jeśli jest pewna, że do ciąży nie miało prawa dojść. Ponadto ich działanie antykoncepcyjne zacznie być efektywne dopiero po siedmiu regularnie przyjętych tabletkach.

Pozdrawiam serdecznie!