Pominęłam tabletkę - czy powinnam udać się do lekarza po tabletkę "po"?

Pominęłam tabletkę w piątym dniu blistra. Dziś jestem w dniu 10. i uprawiałam seks bez dodatkowych zabezpieczeń, ale mój chłopak przerwał stosunek. Czy muszę zgłosić się do lekarza po antykoncepcje po? Czy też nie jest to konieczne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominiętą tabletkę przyjęłaś łącznie z kolejną, a następnie kontynuowałaś zażywania tabletek antykoncepcyjnych to nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji postkoitalnej.

Pozdrawiam serdecznie!