Pominięcie 12. tabletki z opakowania

Właśnie dziś w poniedziałek ok 9 rano jak zorientowałam się, że dzień wcześniej zapomniałam tabletki, obudziło mnie mokre uczucie. Poszłam do toalety i okazało się, że mam czerwoną niewielką plamę, jak już wspomniałam ok godzin 10 zażyłam tabletkę, którą zapomniałam zażyć w niedzielę. Dalej mam małe czyste krwawienia? Czy to jutro zniknie? Czy jestem w ciąży? Proszę o szybką odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam ponownie!

Krwawienie, które pojawiło się z rana jest krwawieniem z odstawienia. Jest ono spowodowane zmniejszeniem stężenia hormonów we krwi. Taki stan może utrzymywać się przez kilka dni. Jeżeli będzie Pani kontynuować przyjmowanie tabletek według schematu plamienie powinno za kilka dni zniknąć. Na pewno nie jest ono oznaką ciąży.

Pozdrawiam.