Pominięcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Zapomniałam zażyć 10 i 11 talbetki, kolejnych już nie przyjmowałam, ponieważ dostała krwawienie z odstawienia. Czy powinnam potraktować to jako siedmiodniową przerwę i ósmego dnia rozpocząć nowe opakowanie, czy poczekać aż wystąpi naturalny okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najlepiej by było, gdyby poczekała Pani z zażywaniem pigułek do wystąpienia "naturalnego" okresu. Nie wiadomo, jak zareagowałby organizm po zrobieniu 7-dniowej przerwy po zażyciu 9 pigułek. Najprawdopodobniej nie mogłaby Pani oczekiwać pełnej ochrony przez następny miesiąc...

Pozdrawiam!