Pominięcie tabletki - rozpoczęcie drugiego opakowania - test ciążowy

Witam, piszę, by zapytać o to, kiedy zrobić test ciążowy? Zapomniałam jednej tabletki równo 12 godzin (14 tabletka z listka ), ale był stosunek... Polecono mi rozpoczęcie drugiego opakowania bez robienia przerwy i na wszelki wypadek wykluczenie ciąży testem. Moje pytanie brzmi: kiedy zrobić test? Minął już tydzień od zapomnianej tabletki i stosunku, a dziś dodatkowo rozpoczęłam nowe opakowanie... i nie wiem, co robić: czy przyjmować dalej tabletki i dopiero za 3 tygodnie poczekać na krwawienie? Czy może zrobić już test, żeby ewentualnie nie szkodzić dziecku..? Czy tydzień to za mało podczas przyjmowania tabletek na wykonanie prawidłowe testu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

10 dni to rzeczywiście może być za mało, aby test ciążowy był wiarygodny... Proszę zrobić go 14-15 dni po stosunku, potem powtórzyć, np. 21 dnia po stosunku, a potem znowu przed rozpoczęciem nowego opakowania. Można w aptekach znaleźć niedrogie testy ciążowe, więc chyba warto wykonać test kilka razy. Proszę pamiętać, że brak krwawienia podczas 7-dniowej przerwy po obecnym opakowaniu nie musi automatycznie oznaczać ciąży, jednak - tak czy owak - należy ją wykluczyć.

Pozdrawiam!