Pomyliłam się w obliczeniach długości przerwy. Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Zażywam regularnie tabletki już od jakiegoś czasu, ostatnio zmieniłam dzień brania następnego opakowania, skracając 7 dniową przerwę. I wydaje mi się, że teraz pomyliłam się obliczając dni wolne o jeden dzień, nie jestem pewna, którego dnia dokładnie skończyłam opakowanie, niestety nie mam jak tego sprawdzić, a 5 dni od rozpoczęcia opakowania odbył się stosunek. Czy mogłam przez to zajść w ciąże, jakie jest prawdopodobieństwo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wydłużyła Pani przerwę, to istnieje pewne ryzyko owulacji i ciąży. Nie jest ono wielkie. Powinna Pani przez pierwsze 7 dni nowego opakowania dodatkowo się zabezpieczać lub zachować wstrzemięźliwość. W tej sytuacji radzę wykonać test ciążowy pod koniec kolejnej przerwy.

Pozdrawiam!