Poniżanie dziecka przez rodziców

Witam. Mam 18 lat, a od 10 lat jestem ponizana dzien w dzien przez matke. Ponadto prowokuje moje siostry do tego, zeby mnie nienawidzily. Juz nie wytrzymuje psychicznie. Szukalam pomocy u psychologa szkolnego. Nic nie pomoglo. Poudawala, ze to tylko raz bylo. Nie wiem juz co mam robic.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

proponuję wizytę u innego psychologa. Nie znając dokładnie historii nie jestem w stanie nic więcej poradzić.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się ponownie do psychologa szkolnego i powiedzieć jeszcze raz. Takie postępowanie umożliwi pokazać że nie jest wszystko ok. Jeżeli nie to proponuję zajrzeć na niebieską linie : http://www.niebieskalinia.pl/ tutaj wiele można przeczytać. Proszę także powiedzieć o wszystkim swojemu wychowawcy.

Długo cierpiałaś, współczuję. Dobrze, że szukasz pomocy w konflikcie z mamą. Może spróbuj zapisać się do psychiatry na NFZ, który skieruje Cię na psychoterapię i/lub dobierze lek. Zyskasz wsparcie, tak bardzo Ci teraz potrzebne. Życzę powodzenia i sił!