Popalone jelita po radioterapii a problemy z jedzeniem

Choroba popromienna,Mój tato 9 miesięcy temu przeszedł całkowitą gastrektomię żołądka z powodu gruczolekoraka żołądka T3NXMO, G3. Nastęnie przeszedł serię chemio i radioterapii. Od miesiąca tato ma problemy z jedzeniem; pokarm cofa się. Gastroskopia (opór na urządzenie) i pasaż nic nie wykazały.9.9 otworzono tacie operacyjnie jamę brzusznę. Okazało się, że jelita są popalone przez radioterapię.Jakie są metody leczenia takich zmian ? czy możliwe, że jelita się skleiły?Ile się to regeneruje
ponad rok temu

Niestety, ale zmienione popromiennie jelita już się nie zregenerują. Zmiany są wtedy trwałe i nieodwracalne (jeśli minęło ponad 3-4 miesiące od radioterapii). Jeśli to jest krótszy okres (mniej niż 3-4 miesiące po radioterapii) można włączyć leki działające ściśle przeciwzapalnie na błonę śluzową jelit (np. mesalazyna) i być może przyniosą poprawę (nie jest to jednak pewnik). Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z onkologiem, a także gastroenterologiem.