Witam,
Przede wszystkim jeżeli nie biegała Pani wcześniej to 4 godzinne bieganie jednego dnia może być szokiem dla Pani organizmu, a przede wszystkim zbyt dużym obciążeniem dla kolan - bieganie bardzo je obciąża. Ponadto, aby nastawić organizm na lipolizę czyli zakres tętna 65-70% HR max nie mówimy o sprincie, a o truchcie - w zależności od Pani kondycji. Poza wysiłkiem ważna jest regeneracja - samymi warzywami nie uzupełni Pani diety w ważne składniki odzywcze. Poza tym nie ma czegoś takiego jak szybkie schudnięcie, poniewaz równa sie ono nietrwałemu schudnięciu. Dzien powinna Pani zacząć od sniadania, produkty pełnoziarniste np. pieczywo żytnie+chudy twarożek+warzywa surowe. Dziennie powinno się spozywać 4-5 posiłków, tak aby przerwy nie wynosiły dłużej niż 3-3,5 godziny. Złota zasada to regularność posiłków. Im bliżej ostatniego posiłku tym powinien on się składać w większej mierze z białka. Wyklucza Pani z diety produkty wysoko przetworzone, smażone, panierowane. A płyny uzupełniamy woda mineralną niegazowaną z cytryną, zieloną herbatą i sokami jednodniowymi. Najlepiej udać się do dietetyka w swoim rodzinnym miescie na analizę nawyków żywieniowych co na pewno będzie łatwiejszym startem. Życzę powodzenia!
Witam, szybkie odchudzanie to bardzio niezdrowe odchudzanie.Podobnie jak masa ciała nie wzrosła szybko, tylko zajęło to jakiś określony czas, także odchudzanie musi być zaplanowane szczegółowo, etapowo realizowane. jedzenie samych warzyw zapewni co prawda niską energetyczność, ale jednocześnie sprawi, ze dieta będzie deficytowa w wiele niezbędnych innych składników pokarmowych. Odradzam taki sposób żywienia, natomiast zalecam korektę dotychczasowe sposobu żywienia, który doprowadził do otyłości. Proszę o wypełnienie kilkudniowego dzienniczka żywieniowego z podaniem dokładnym wszystkich zjadanych produktów, potraw. To niezbędny warunek, by ocenić czy Pana sposób żywienia zaspokaja potrzeby Pana organizmu.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.p
Witam, szybkie odchudzanie to bardzio niezdrowe odchudzanie.Podobnie jak masa ciała nie wzrosła szybko, tylko zajęło to jakiś określony czas, także odchudzanie musi być zaplanowane szczegółowo, etapowo realizowane. jedzenie samych warzyw zapewni co prawda niską energetyczność, ale jednocześnie sprawi, ze dieta będzie deficytowa w wiele niezbędnych innych składników pokarmowych. Odradzam taki sposób żywienia, natomiast zalecam korektę dotychczasowe sposobu żywienia, który doprowadził do otyłości. Proszę o wypełnienie kilkudniowego dzienniczka żywieniowego z podaniem dokładnym wszystkich zjadanych produktów, potraw. To niezbędny warunek, by ocenić czy Pana sposób żywienia zaspokaja potrzeby Pana organizmu. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Witam!
Zachęcam zapoznać się i przestrzegać zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. (5-6 razy w tygodniu po 30-45 min na początek powinno wystarczyć)
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Porada dietetyczna dotycząca odchudzania – odpowiada Mgr inż. Emilia Kołodziejska
- W jaki sposób zdrowo się odchudzać w wieku 14 lat? – odpowiada Roma Wojtewicz
- Zdrowa dieta i odchudzanie dla 13-latki – odpowiada Roma Wojtewicz
- Czy dieta dobrych kalorii jest zdrowa przy redukcji? – odpowiada Mgr Klaudia Wita
- Co można jeść podczas odchudzania się? – odpowiada Katarzyna Podrażka-Kurcewicz
- Odchudzanie po 3 ciążach – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie i dzienne spożywanie kalorii – odpowiada Mgr Patrycja Sankowska
- Odchudzanie po posiłku – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Odchudzanie z wagi 100 kg u 19-latki – odpowiada Małgorzata Gajewczyk
- Odchudzanie 4kg w miesiąc – odpowiada Dr n. med. Aneta Kościołek