Postępowanie w celu odchudzenia brzucha, ud i ramion przy arytmii serca

Witam. Jestem Natalia, 157 cm wzrostu, waga 60 kg. Może to i duzo ale nie patrzę na wage, tylko na wygląd. Chcialabym schudnac z brzucha, ud, ramion Najbardziej z ud. Lubie zdrowe jedzenie i to jest plus, tylko od 3 miesiecy nie chudne, a cwiczylam.Jestem wegetarianka. Mozliwe jest ze mam niedoczynność tarczycy? Prosze pomożcie. Wiem tez ze mam arytmie serca i cos jeszcze z sercem. Prosze bez odpowiedzi typu:Nie cwicz. Muszisz jesc mieso.. Dam rade cwiczyc. Prosze. Pomocy. Chyba mam depresje..

Witam Panią,

Z pewnością nie napiszę aby przestała Pani ćwiczyć, aktywność fizyczna jest wskazana tylko proszę dostosować ja do własnych możliwości. Nie przemęcza się Pani ponieważ więcej nie zawsze znaczy lepiej. Ćwiczy Pani systematycznie ale z odpowiednią intensywnością ze względu na problemy z sercem.
Co do wegetarianizmu to białko i inne ważne składniki odżywcze można dostarczyć z innych źródeł a nie tylko z mięsa. Co do niedoczynności tarczycy to najlepiej będzie jak wykona Pani badania TSH i dopiero po analizie wyników można postawić diagnozę. W tym momencie nie jest to możliwe.
Pisze Pani że lubi jeść zdrowo ale zastanawiam się czy dieta jest pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Jadłospis powinien być również dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Jeżeli jest Pani zainteresowana to można opisać mi swój przykładowy dzień na maila -co Pani jada, jakie ilości, jak często, ile po przebudzeniu jest śniadanie, ile przed snem kolacja itp Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe. Jeżeli takich nie będzie to pomyślimy jakie kroki podjąć dalej.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,

Odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną (zarówno trening obwodowy ciężarem swojego ciała i trening tlenowy - typu cardio) to recepta do upragnionego wyglądu. Nie mniej jednak często schorzenia współistniejące w tym niedoczynność tarczycy utrudniają nam to, żeby nie powiedzieć uniemożliwiają. Proponuję wykonać diagnostykę tarczycy: TSH, ft3, ft4 i anty-TPO i dopiero wtedy myśleć co dalej. Jeżeli będzie Pani w posiadaniu wyników badań to proszę o kontakt drogą mailową gabinet@dualmed.pl i postaram się Pani odpowiedzieć na pytania ponieważ prowadzę wiele kobiet ze schorzeniami tarczycy.