Postępowanie w przypadku minimalnego zapalenia wyrostka robaczkowego

Jak juz wczesniej pisalem bylem w szpitalu mialem wwzystkie badania robione lekarz mi powiedzial ze moge miec delikatne zapalenie wyrostka a co trzeba robic jak jest minimalne zapalenie wyrostka

Dość często zdarza się, że dolegliwości bólowe utrzymujące się w okolicy typowej dla wyrostka robaczkowego świadczą o zapaleniu tej okolicy. Nie koniecznie objawy kliniczne są tak nasilone, że wymagają natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W takich przypadkach zaleca się dietą lekkostrawną, leki rozluźniające mięśnie przewodu pokarmowego (No-Spa), a w przypadku dolegliwości bólowych należy podać antybiotyk. Oczywiście konieczna jest kontrola USG i badanie wykonane przez chirurga w celu monitorowania stanu.