Poszerzone ujścia gruczołów śluzowych

Pobyt w szpit na oddz płuc-bronchoskop-poszerzone ujscia gruczoł śluzowych,pasma gęstej śluzow wydzieliny, popłuczyny oskrzel odessane na Bact-Alert, bakteriologię ogólną i cytologię.Popł.oskrz.-badanie w kier.prątka gruźl.BA-w prepar.bezpośr. nie stwierdz. prątk.kwasoopor,posiew plwociny-prepar bezpośr. ,nabłonki2,leukocyty25,bakt.chorobotwór.nie wyhodow,w bad.mykolog.grzybów drożdżopoch.i pleśniow. nie wyhod.Powiedziano że nie mam gruźlicy.To pewne?Mam kaszel z plwoc,ciągle mi zimno.Co dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

W wykonanych badaniach nie stwierdzono gruźlicy dlatego zostało to wykluczone. Konieczne jest dalsze rozszerzenie diagnostyki. Proponuję ponownie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.