Powiększenie węzłów chłonnych szyi u 24-letniej osoby
Od poprzedniego tygodnia mam powiększone węzły chłonne (2 guzki pod żuchwą). Byłem u lekarza który wykonał USG i potwierdził powiększenie węzłów. Przepisał lek i nakazał lekkie ogrzewanie szyi. Prawy guzek jest już bardzo malutki (już prawie całkowicie znikł), ale lewy nadal się utrzymuje. Żadnych innych dolegliwości nie ma, morfologia w jak najlepszym porządku i wyniki są prawie idealne. Od czego te węzełki mogły się powiększyć? (ostatnio byłem na ognisku bez odpowiedniego ubrania).

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Prawdopodobnie jest to spowodowane infekcją. Proszę obserwować zmiany. Przy braku zmniejszania się węzła proszę ponownie udać się na wizytę do lekarza.
Pozdrawiam