Powiększone węzły chłonne a zapalenie dziąsła

Witam, mam 23 lata. Od kilku mięsięcy miałam powiększony węzeł chłonny po prawej stronie szyi. Myślałam, że było to spowodowane zapaleniem dziąsłą lub zatok – które ostatnio dość często mi doskwierały . Kilka dni temu odkryłam, że nie jest to jedyny węzeł powiększony, po drugiej stronie znalazłam dwa kolejne. Jeden nad obojczykiem, drugi na szyi. Wszystkie węzły są przesuwalne pod palcami ale nie bolą. Zrobiłam morfologie, badania wszystkie w normie w tym CRP. Czy powinnam zacząć się martwic?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza rodzinnego koniecznie. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć.