Powiększony pęcherzyk żółciowy w przebiegu kamicy

Witam mam takie pytanie czy przy kamicy pęcherzyka żółciowego może być powiększony woreczek? Czy to nie jest nic złego?

Witam,
kamienie mogą rozpychać ściany pęcherzyka i powodować jego powiększenie.
Jednak jeżeli w obrazie USG powiększenie pęcherzyka wynika np. z pogrubienia jego ścian to wskazana byłaby operacja usunięcia pęcherzyka.