Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powrót depresji pomimo prowadzonego leczenia?

Moja mama choruje od lat na depresję i cały czas jest pod opieką swojego lekarza, ale ostatno martwi mnie jej zachowanie. Czy możliwy jest powrót choroby, kiedy bierze się leki przeciwdepresyjne od kilku lat przepisywane przez lekarza?

ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Szanowna Pani,

W swoim mailu podała Pani zbyt mało szczegółów dotyczących tego, co w zachowaniu mamy wzbudza Pani niepokój. Zdarza się, że pomimo prowadzonego leczenia obserwujemy nawrót objawów depresyjnych bądź też w miarę upływu czasu słabnie reakcja na lek przeciwdepresyjny i konieczne są modyfikacje dawek. Każdy przypadek jest inny i każdy należy rozpatrywać indywidualnie. Najważniejsze jest, aby osoba chora nie zapominała o regularnych wizytach kontrolnych u psychiatry, bo tylko w ten sposób uda się dostosować leczenie do aktualnie występujących dolegliwości. Jeśli zachowanie mamy wzbudza Pani niepokój, proszę starać się namówić ją na wizytę u specjalisty-lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie

Psychiatra w oddziale chorób afektywnych Instytutu Psychiatrii i Neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy