Powrót depresji pomimo prowadzonego leczenia?

Moja mama choruje od lat na depresję i cały czas jest pod opieką swojego lekarza, ale ostatno martwi mnie jej zachowanie. Czy możliwy jest powrót choroby, kiedy bierze się leki przeciwdepresyjne od kilku lat przepisywane przez lekarza?

ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Szanowna Pani,

W swoim mailu podała Pani zbyt mało szczegółów dotyczących tego, co w zachowaniu mamy wzbudza Pani niepokój. Zdarza się, że pomimo prowadzonego leczenia obserwujemy nawrót objawów depresyjnych bądź też w miarę upływu czasu słabnie reakcja na lek przeciwdepresyjny i konieczne są modyfikacje dawek. Każdy przypadek jest inny i każdy należy rozpatrywać indywidualnie. Najważniejsze jest, aby osoba chora nie zapominała o regularnych wizytach kontrolnych u psychiatry, bo tylko w ten sposób uda się dostosować leczenie do aktualnie występujących dolegliwości. Jeśli zachowanie mamy wzbudza Pani niepokój, proszę starać się namówić ją na wizytę u specjalisty-lekarza psychiatry.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty