Czy to depresja? Jak z nią walczyć?

Mam 40 lat, jestem kobietą. To trwa już rok. Jestem ciągle zmęczona, nie mam w sobie żadnego zapału ani chęci robienia czegokolwiek. Zapomniałam już, jak wygląda seks, chociaż mam stałego partnera. Często myślę, że lepiej by było beze mnie. Sama już nie wiem, co o tym myśleć. Leczę cukrzycę i nadciśnienie. Przyjmuję S... i B... Bardzo proszę mi coś doradzić, bo chyba w końcu oszaleję.

Witam!

Utrzymujące się przygnębienie, utrata zdolności do odczuwania przyjemności, obniżenie libido, zaburzenia snu, koncentracji, narastający niepokój oraz myśli rezygnacyjne wskazują na objawy zespołu depresyjnego. Polecam Pani wizytę u psychiatry. Specjalista zaleci odpowiednią terapię, która nie będzie kolidować z przyjmowanymi lekami internistycznymi. Istnieje wiele skutecznych leków przeciwdepresyjnych, preparaty nowej generacji są praktycznie pozbawione działań ubocznych.

Zrobiła Pani pierwszy krok, decydując się na opowiedzenie o swoim samopoczuciu na naszym portalu. Wystarczy teraz ponownie opowiedzieć o problemach lekarzowi. Nie warto zwlekać z decyzją o leczeniu, leki przeciwdepresyjne zaczynają działać po 2-3 tygodniach stosowania. Lekarz może dodatkowo przepisać leki pomagające opanować niepokój.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!