Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to depresja? Jak z nią walczyć?

Mam 40 lat, jestem kobietą. To trwa już rok. Jestem ciągle zmęczona, nie mam w sobie żadnego zapału ani chęci robienia czegokolwiek. Zapomniałam już, jak wygląda seks, chociaż mam stałego partnera. Często myślę, że lepiej by było beze mnie. Sama już nie wiem, co o tym myśleć. Leczę cukrzycę i nadciśnienie. Przyjmuję S... i B... Bardzo proszę mi coś doradzić, bo chyba w końcu oszaleję.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!

Utrzymujące się przygnębienie, utrata zdolności do odczuwania przyjemności, obniżenie libido, zaburzenia snu, koncentracji, narastający niepokój oraz myśli rezygnacyjne wskazują na objawy zespołu depresyjnego. Polecam Pani wizytę u psychiatry. Specjalista zaleci odpowiednią terapię, która nie będzie kolidować z przyjmowanymi lekami internistycznymi. Istnieje wiele skutecznych leków przeciwdepresyjnych, preparaty nowej generacji są praktycznie pozbawione działań ubocznych.

Zrobiła Pani pierwszy krok, decydując się na opowiedzenie o swoim samopoczuciu na naszym portalu. Wystarczy teraz ponownie opowiedzieć o problemach lekarzowi. Nie warto zwlekać z decyzją o leczeniu, leki przeciwdepresyjne zaczynają działać po 2-3 tygodniach stosowania. Lekarz może dodatkowo przepisać leki pomagające opanować niepokój.

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia!

Psychiatra, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy