Czy to natręctwa?

Czy zadręczanie się, co by było gdyby jest natręctwem? Potrafię się tak zadręczać nawet 2 miesiące, szczególnie wtedy, gdy czuję się czymś zagrożona - chociaż się to nie stało ja zadręczam się tym, co mogło się stać, sytuacją, która mogła się zdążyć i mogła być dla mnie zagrożeniem. To taki niepokój jak mogło się moje życie zmienić na gorsze. Mam dystymię i fobię społeczną.

Witam!
Nachodzące Panią myśli mogą być wynikiem zaburzeń, na jakie Pani cierpi. Narastający niepokój i lęk może powodować  narastanie napięcia emocjonalnego i zadręczanie się przyszłością.
Warto, żeby porozmawiała Pani o tym problemie ze swoim lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Praca podczas terapii nad tymi problemami może pozwolić Pani zmniejszyć lęk i niepokój. Poprawa stanu psychicznego może pozytywnie wpłynąć na Pani samopoczucie.

Pozdrawiam