Poziom MCV i płytek u nastolatka

Witam serdecznie! Mam pytanie: czy MCV = 77 i płytki krwi = 349 000 u 12-letniego chłopca, mocno wyrośniętego - 169 cm i waga 65 kg - są niepokojące? Pozostałe badania morfologiczne w zakresie laboratoryjnym były bez odstępstw. Pozdrawiam, Magda
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Stężenie płytek krwi jest prawidłowe.

Wartość MCV, czyli średniej objetości erytrocytów, znajduje się na dolnej granicy normy. Można oznaczyć stężenie żelaza i ferrytyny w surowicy krwi. Przede wszystkim, zwłaszcza w tym wieku, należy dbać o dietę syna. Powinna być urozmaicona, zawierać produkty bogate w żelazo, zwłaszcza pochodzenia zwierzęcego, które jest lepiej przyswajalne dla człowieka, a znajduje się przede wszystkim w mięsie, wątrobie etc. Nie należy zapominać o innych aspektach zdrowej diety, szczególnie świeżych warzywach i owocach, które poza innymi zaletami, obfitują w witaminę C, niezbedną dla prawidłowego wchłaniania żelaza.

Wskazana okresowa kontrola morfologii krwi.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty