Pozycje książkowe i porady na kompulsywne obżarstwo

Jak powinno wygladac "12 korkow" osoby cierpiacej na kompulsywne obzarstwo ? Prosze o rzdy jak wygrac.? Nie polecajcie mi terzpii, gdyz mieszkam za granica i nie mam takiej mozliwosci. Czy istnieja dobre pozycje ksiazkowe na ten temat.?

Witam,

Przede wszystkim w takim przypadku potrzebna jest porada dietetyka, aby stworzyć indywidualny program odżywiania - nie chodzi o odchudzanie, ale stworzenie diety, która będzie wspomagać hamowanie niepohamowanego objadania się.

Nieodzowną częścią takiego programu jest wsparcie emocjonalne - przedstawienie techniki i strategie pomocne w walce z nadmiernym objadaniem się. Celem rozmowy jest przede wszystkim udzielenie wsparcie, budzenie motywacji do walki z problemem oraz zapewnienie pomocy w sytuacjach kryzysowych.

Ponieważ nie może sobie Pani pozwolić na bezpośredni kontakt dobrze sprawdziłoby się rozwiązanie z rozmową on-line, telefon lub skype, czytanie poradników oraz książek.

Oto pozycje z którymi mogłaby sie Pani zapoznać:
http://bookstore.oa.org/

Gdyby była Pani zainteresowana pomocą lub rozmową proszę napisać na adres ola@kalorynka.pl

Pozdrawiam
mgr dietetyk
A. Erdmann
www.kalorynka.pl