Prawdopodobieństwo dziedziczenia schizofrenii przez dzieci i wnuki

Mój dziadek rozwiódł się z babcią,gdy mama miała 2 lata z powodu schizofrenii u mojej babci, z którą nie mógł sobie poradzić i zaakceptować. Mama nie leczyła się psychiatrycznie jednak trudne przeżycia z dzieciństwa, brak ojca i chorobę matki odreagowywala na swojej nowej rodzinie. Ja zachorowalam w młodości również psychicznie. Podobno to dziedziczne co 2 pokolenie. Czy dzieci mojego syna mogą zachorowac? Jakie jest prawdopodobienstwo? Czy można temu zapobiec?

Witam!
Z tego co mi wiadomo prawdopodobieństwo dziedziczenia schizofrenii zależy od stopnia pokrewieństwa. W przypadku choroby jednego z dziadków wynosi zaledwie kilka procent.
Często ujawnia się, tak jak u Pani, w wyniku traumatycznych przeżyć.
Proszę być dobrej myśli. Pełna kochająca się rodzina, prawidłowe relacje z najbliższymi to bardzo ważny fundament szczęśliwego, udanego życia.
Życzę powodzenia, pozdrawiam, J.Pluta

to zalezy...nic nie jest do konca pewne...geny to tylko 50% działanie a swiadomoscia mozna je zmieniac...teraz sa juz na to narzedzia.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza