Prawdopodobna przyczyna braku spadku masy

Witam! Chciałabym spytać o prawdopodobną przyczynę braku spadku masy. Od ok 2 miesięcy piję 3 litry wody dziennie, ostatni posiłek jadam około godziny 17-17.30 i jest to obiad. Wieczorami jeżdżę około 10 km rowerem, codziennie wykonuję około 100 Brzuszków, a dodatkowo wykonuje aerobiczną 6 Weidera. jem mnóstwo warzyw i owoców. Pomimo codziennych wyrzeczeń schudłam na samym początku około 3 kg, a teraz waga ani drgnie.. Stosuje antykoncepcje hormonalna ale nigdy nie było problemów.

 Sylwia Ogrodowczyk

Nie drgnie Pani waga, bo zbyt mało kalorii Pani dostarcza!!!

Ostatni posiłek powinien być na ok 2-3 h przed snem, anie na kilka godzin!!

Tymbardziej po treningu należy coś zjeść, inaczej wysiłek idzie na marne i nie będzie efektów.

Pozdrawiam

Ostatni posiłek powinien być spożywany 3h przed snem, niekoniecznie przed 18. Jeżeli chodzi Pani spać o 24, to kolacja powinna być mniej więcej około godziny 20:30-21:00. Powinien to być najmniejszy posiłek w ciągu dnia. Należy spożywać 4-5 posiłków dziennie, w mniejszych objętościach, ale regularnie. Sprawia to, że nasz organizm cały czas pracuje, metabolizm jest przyspieszony, co przyczynia się do tracenia kilogramów. Według nas spożywa Pani za mało kalorii, przy tak intensywnych treningach. Proszę pamiętać, aby całodzienna podaż energii nie powinna być niższa niż podstawowa przemiana materii, ponieważ w takim przypadku organizm zaczyna przechodzić w stan alarmowy i gromadzi zapasy energii w postaci tkanki tłuszczowej. Warto też pamiętać, że odchudzanie to proces wymagający stałej kontroli i modyfikacji. To co na początku terapii przynosi korzyści, po kilku tygodniach może stać się nieaktualne. Sama waga nie obrazuje nam jak zmienia się zawartość tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej w organizmie. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u dietetyka i ewentualna korekta Pani błędów żywieniowych oraz wykonanie sobie analizy masy i składu ciała, który da Pani pełen obraz zawartości poszczególnych tkanek w Pani organizmie.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444