Preparat z ferrytyną i wypadanie włosów

Witam ! Proszę o podpowiedź w jakim preparacie (o jakiej nazwie handlowej) będzie zawarta ferrytyna. ponieważ robiłam badanie jej poziomu u siebie. Sprawa dotyczy, tak dla jasności sytuacji, wypadających włosów. Poziom nie był najniższy ale, jak mi powiedziano, za niski aby się mogły odradzać jak należy. Może Pan zna odpowiedni preparat. Pozdrowionka WE

Lek. Tomasz Budlewski

Ferrytyna to białko wiążące żelazo. Nie ma leków z ferrytyną, jej niedobór należy zawsze ocenić z gospodarką żelaza i dopiero wtedy zastosować suplementację. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.