Prezerwatywa, ochrona przed ciążą a obawy

Witam. Współżyłam z chłopakiem w dniu skończenia okresu (czyli w dni niepłodne), zabezpieczyliśmy się. Okres spóźniał mi się tydzień (dodam, że bardzo się stresowałam), ale nadszedł. Trwał 6 dni, czyli tak jak zwykle, ale odniosłam wrażenie, że był inny niż zawsze (być może to urojenia). Mimo wszystko czuję się jakoś inaczej, czasami mam zawroty głowy i bardzo często ziewam ze zmęczenia. Czy mimo ochrony jaką miałam mogę być w ciąży? A i jeszcze teraz po tygodniu od ostatniej miesiączki mam obfity śluz. Być może miałam taki już wcześniej, pamiętam, że wiele razy był uciążliwy, ale teraz nie pamiętam, w którym dniu występował tak obficie. O co chodzi?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Z dużym prawdopodobieństwem jest Pani przewrażliwiona. Bardzo się Pani przejmuje, a raczej nie ma powodów ku temu. Pisze Pani o zabezpieczeniu - jeśli stosowała Pani prezerwatywę i nie została ona uszkodzona podczas stosunku ani nie zsunęła się, to ryzyko ciąży jest małe (około 3-4%). Ponadto wystąpiła u Pani miesiączka trwająca 6 dni (tyle, co zwykle), więc prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Jeśli nadal jest Pani zaniepokojona, to może Pani oczywiście wykonać test ciążowy. Osłabienie, męczliwość i zawroty głowy mogą być związane np. z niedokrwistością (chyba warto wykonać morfologię krwi, nawet na własny koszt, to jest kilka złotych) albo ze zwykłym przemęczeniem (częstym w okresie przedwiośnia i wiosny).

Pozdrawiam!