Problem z anemią od dzieciństwa

Witam jestem kobietą mam 43 lata, od dziecka mam problem z anemią. 3 lata temu dostałam swędzącą wysypkę łokcie kolana łopatki pośladki, lekarz stwierdził chorobę Duringa. W 2013 roku moje badania były ok, teraz jestem prawie 3 lata na diecie bezglutenowej zrobiłam morfologię i szok hemoglobinę ma 8,6 a żelazo 33. Co się dzieje? Nie odchudzam się, jem normalnie warzywa mięso owoce, czasem ćwiczę intensywnie 45 minut 3x w tyg. Pozdrawiam Małgosia

Czy dieta jest ściśle bezglutenowa? Nawet śladowe ilości glutenu szkodzą.
Przy celiakii mogą być również ine nietolerancje pokarmowe.
Jeśli wyniki są takie słabe, może trzeba zbadac w jakim stanie są kosmki jelitowe.
Dieta bezglutenowa powoduje niedobory , więc może potrzebna będzie suplementacja.
Polecam konsultację u dietetyka , bo schorzenie jest poważne i może wiązać się z rozwojem innych chorób autoimmunologicznych i nie tylko.
Jeśli celiakia była zdiagnozowana tak późno, to kosmki mogą być bardzo zniszczone i mogą już nie ulec regeneracji do stanu prawidłowego.