Problem z ciągłym parciem na mocz w sytuacjach stresujących

Witam, mam 22lata i mam problem z ciągłym parciem na mocz. Zdarza się to w sytuacjach stresujących, a także w takich gdzie wiem, że nie mam możliwości skorzystania z toalety np. w sklepie, w banku, w autobusie itd, a w domu tego parcia nie mam. Jest to na tyle uciążliwe, że nie mogę iść normalnie do sklepu na większe zakupy. Badania wykazały, że wszystko jest dobrze, lekarz stwierdził, że jest to wynikiem stresu i nic się nie da zrobić. Męczę się z tym już prawie dwa lata. Co mam robić?

Witam,
stres może przejawiać się w różny sposób. Opisywane przez Panią objawy mogą być również jego wynikiem. Jeśli Pani lekarz sugerował takie podłoże dolegliwości warto byłoby skonsultować się z psychologiem lub psychoterapeutą. W wyniku prowadzonych oddziaływań terapeutycznych będzie mogła Pani nauczyć kontrolować się doświadczanie stresu, a także możliwości relaksowania się w trudnych sytuacjach. Proszę pamiętać, ze oddziaływania psychologiczne/psychoterapeutyczne nie wiążą się ze skutkami ubocznymi dla organizmu wiec warto jest próbować takiej możliwości oddziaływań.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Proszę się zgłosić na psychoterapię. Podobne zaburzenia- po wykluczeniu somatycznych przyczyn- najczęściej maja podłoże emocjonalne, lękowe. Przepracowanie głębszych przyczyn zaburzeń pozwoli poradzić sobie z nimi.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.