Problem z fosforanami a dializy otrzewnowo

Obecnie sie dializuje otrzewnowo i mam ogromy problem z fosforanami. Skóra strasznie swedzi i pojawiaja sie na niej brzydkie grudki, z ktorych po przebiciu wyplywa plyn surowiczy. Jak pozbyc sie swedzenia ? Czy sa na to leki czy tylko poprzez diete mozna zmniejszyc poziom fosforanow w krwi ?

Witam serdecznie,

dieta z ograniczoną ilością fosforu jest bardzo trudna do zastosowania ponieważ fosfor występuje we wszystkich produktach. Można jednak poprzez umiejętnie ułożoną dietę zmniejszyć ich ilość w jadłospisie.Konieczne również będą leki, które wiążą fosforany w przewodzie pokarmowym.

pozdrawiam