Problem z mężczyzną, który nadużywa alkoholu

Witajcie.mam problem z moim facetem. Często pije ale w weekend upija się tak że musi iść spać. Pije jak idzie do sklepu czy z psem na spacer. Rozmawiałam jakie ma problemy, mówił że będzie że mną rozmawiał jak coś go będzie gnebi ale dziś znów się napił. Już nie wiem co robic.

Trudno zdiagnozować z opisu jak poważny jest problem u Pani partnera. Pełny obraz diagnostyczny pokaże się w chwili udania się do specjalisty. Może Pani towarzyszyć partnerowi podczas tej wizyty, a terapeuta z pewnością wszystko wyjaśni. Jeżeli partner obiecuje, że nie będzie pić, a nadal to robi, to może to oznaczać utratę kontroli. Często zdarza się również tak, że sytuacja kryzysowa uruchamia chęć szukania pomocy (np. utrata pracy, związku, itd). Zapraszam do skorzystania z profesjonalnej pomocy, którą znajdziecie w Państwa mieście. Dobrym pomysłem na początek może być Punkt Konsultacyjny, gdzie jego podstawowe zadania to: 1)motywowanie zarówno osób uzależnionych, jak i osób współuzależnionych dopodjęcia psychoterapii w placówkach leczenia uzależnienia, kierowanie do leczenia specjalistycznego, 2)motywowanie osób pijących ryzykownie i szkodliwie, ale nieuzależnionych, dozmiany szkodliwego wzoru picia, 3)udzielanie wsparcia osobom po zakończonym leczeniu odwykowym (np. poprzezrozmowy podtrzymujące, uruchomienie przy punkcie konsultacyjnym grupy wsparcia dla osób po zakończonym leczeniu w placówce odwykowej).