Problem z nadmiernie pękającymi naczynkami na nogach i rękach

Witam Czy mogliby mi Państwo pomóc, na jakie badania należy się udać i do jakiego specjalisty wziąć skierowanie (jesli to wgl. konieczne), w przypadku problemów z nadmiernie pekajacymi naczynkami na nogach i rękach(ramionach)? Są to duże obszary spękanych naczyń głównie na podudziach i spodniej części ramienia gdzie wydaje mi się, że gromadzi mi nadmierna oporna tkanka tłuszczowa, pomimo iż prowadze zdrowy tryb życia i ćwiczę regularnie na siłowni. Jaka może byc tego przyczyna? pozdrawiam

Warto udac się do lekarza angiologa, chirurga naczyniowego, który wskaże dalsze postępowanie w zależności od stanu i nasilenia zmian.