Problem z seksem

Dzień dobry. Mam 36 lat i jestem w stałym związku z tym samym partnerem od prawie 18 lat. Chcę również zaznaczyć, że nigdy nie współżyłam z nikim innym niż on. Mój maż miał romans jakieś 5 lat temu, który trwał przez 2 lata. Piszę o tym, bo może nasz problem ma jakiś związek z tą sytuacją. Od pół roku mam problem z orgazmem, to znaczy mam go, ale bardzo słabo w skali do tego co było - 1 do10, czyli właściwie w momencie, kiedy się zaczyna, to już się kończy. Od miesiąca przyjmuje lek C****, ponieważ mam problem z kręgosłupem - ból i drętwienie nóg i rąk. Drugi problem, związany jest z tym, że mój mąż (37 lat) bardzo szybko ma orgazm i nie wiemy, jak przedłużyć stosunek, a próbowaliśmy już różnych sposobów - kiedyś takiego problemu nie było. Po zakończeniu romansu mój mąż miał przez jakiś czas problem ze wzwodem, ale potem wszystko wróciło do normy i seks był rewelacyjny do czasu wystąpienia i u mnie i u niego wyżej wymienionych problemów. Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Viola
36 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

być może schorzenie kręgosłupa w jakiś sposób przyczyniło do Pani dolegliwości, być może ta sytuacja z przed lat (ponieważ ciągle "siedzi Pani w głowie") - jednoznacznie ciężko będzie odpowiedzieć. Lek przeciwbólowy mógłby za to odpowiadać, ale bierze go Pani od miesiąca, a dolegliwości trwają dłużej.

Jeżeli chodzi o problem męża - na naszej stronie znajdują się informacje poświęcone temu zagadnieniu.

Proponuję udać się razem do seksuologa. Rozmowa i badanie lekarskie mogą naprowadzić go bliżej odpowiedzi na Pani pytanie.