Problem z suchą jamą ustną w nocy i nad ranem oraz potrzeba picia dużej ilości płynów

Witam, Od dwóch miesięcy mam problem z suchą jamą ustną w nocy i nad ranem, przez co nie mogę w nocy spać a rano gdy się budzę cała jam ustna jest sucha jak pieprz. Dodatkowo nie wiem czy ma to coś wspólnego ostatnio wieczorem mam potężną potrzebę picia płynów. Chciałem tylko dodać, że nie przyjmuję żadnych leków. Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe objawy mogą wynikać ze zbyt suchego powietrza w domu. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego aby móc wykluczyć przyczyny chorobowe.