Problem ze stresem u 22-latka

Witam mam problem ze stresem. Odkąd pamiętam byłem pobudza itp i to było super bo byłem bardziej szybki itp, a teraz kiedy miałem mega duże problemy psychiczne w życiu, zastanawiam się czy da się zzniwelować stres ale nie tak żebym był ospaly, albo ciągle bujal w obłokach bez stresu? Bo z tym mi się kojarzy relaks bo trochę ostatnio psychicznie odleciaLem ze zacząłem sb wkręcac ze czuje się dobrze przy drzewie itp ;/ a ja lubię grać w piłkę biegać itp, a wtedy nie będę zmobilizowany?:(

Witam,
w Pana sytuacji najbardziej zalecałabym konsultację z psychologiem na żywo. Oczywiście, że stres na nas wpływa, ale jeśli pojawia się ospałość, takie odcięcie oraz jak to Pan nazywa psychiczny odlot, to warto skonsultować się ze specjalistą. Rzecz jasna pewne stany derealizacji zdarzają się w sytuacjach dużego stresu, więc proszę się nie obawiać, ze jest to coś nienaturalnego, ale jednak dla Pana dobra warto to dokładniej zdiagnozować, warto zadbać o siebie. Jakkolwiek stres towarzyszy naszemu codziennemu życiu, i może być bardzo pozytywny, to jednak kiedy tyko pojawiają się jakiekolwiek sygnały, ze działa już niedobrze na osobę, to jesteśmy na to wyczuleni i staramy się działać dość szybko, to jest bardziej kwestia profilaktyki zdrowia psychicznego. Stres niekontrolowany, który szkodzi człowiekowi, może zdziałać wiele złego, począwszy od rozregulowania mózgowych systemów, do poważniejszych i bardziej chronicznych i uciążliwych dolegliwości psychicznych. Więc jeśli tylko zauważa Pan, że coś jest nie tak zachęcam do działania, nie ma wstydu we właściwym zadbaniu o siebie. Zachęcam do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego, nierzadko w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja z psychiatrą, bo to właściwy lekarz, zajmujący się problemami z zakresu psychiki, potem dobierana jest odpowiednia forma leczenia: psychoterapia, farmakoterapia lub często łącznie. gdyby pojawiły się jakiekolwiek dodatkowe pytania czy wątpliwości proszę kontaktować się ze mną bezpośrednio na swisniewska72@gmail.com. Przy odpowiednio szybkiej reakcji na problemy, bardzo wiele da się zdziałać, i możliwy jest powrót do poprzedniego stanu, tylko warto zadbać o siebie i odpowiednio zareagować. Pozdrawiam.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza