Jak radzić sobie ze stresem?

Witam. Mam taki dziwny i bardzo męczący nawyk. Ciagle mysle nad problemami i przez to sie potęguja. np. zawsze ze stresu robi mi sie niedobrze. ale z czasem przez nadmierne myslenie robi sie błedne koło. stresuje sie tym zeby sie nie stresowac. czy np jak pisalem w dziale seks. przez rok nie mialem najmniejszych problemow z seksem z dziewczyna. a pozniej zaczalem sie martwic tym zeby mi zawsze stawał kiedy chce. i teraz gdy z nia leze mysle ciagle tylko o tym czy mi stanie. nie wiem co robic.

Psychologia

Z Pana opisu można przypuszczać że zaczyna się u Pana nerwica, radziłabym zgłosić się do poradni zdrowia psychicznego lub skorzystać z prywatnej pomocy psychoterapeutycznej lub psychiatrycznej. Za pomocą psychoterapii może Pan nauczyć się panować nad swoimi myślami i poprawić swój komfort życia.

Witam serdecznie,
taki nawyk jak Pana niestety przytrafia się niektórym, zamartwianie się problemami, zaraz po tym następuje stresowanie się tym, żeby się nie stresować. Zachęcałabym Pana do konsultacji ze specjalistą, takie problemy potrafią się dość niespodziewanie rozwinąć i przyjąć rozmiar taki jaki Pan opisuje, jednak da się je skutecznie leczyć, bardzo dobrą formą jest psychoterapia. Zalecałabym udanie się do odpowiedniej do miejsca zamieszkania Poradni Zdrowia Psychicznego (w której zapewne otrzyma Pan także pomoc terapeutyczną), proszę tam zapytać o warunki przyjęcia, typowo pierwsza konsultacja jest z psychiatrą, to lekarz, który dokonuje diagnozy tego typu problemów. Zachęcam do tego. Pozdrawiam.