Problemy wychowawcze związane z 4-letnim dzieckiem

Witam. Moj 4 letni synek zaczął strasznie krzyczeć , płakać gdy coś nie idzie po jego myśli , ciągle mówi głupia mama , głupi tata itp. Juz wszystkiego prubowalam , wsadzanie do kata , nie zwracanie uwagi , buzki usmiechniete , bluzki smutne ale nic na niego nie działa a wręcz z każdym dniem jest coraz gorzej. Czy mam pójść z nim do psychologa ? Czy mu to przejdzie ? Proszę o poradę bo juz sama nie wiem jak mam z nim postępować.

Witam, nie ma złotego rozwiązania, które pasuje do wszystkich dzieci, dlatego doradzam wizytę u psychologa dziecięcego, który dokładnie wypyta Panią o pewne sygnały, zachowania dziecka i pomoże podjąć dalsze działania. Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani, rozumiem, że czuje się Pani bezsilna, ale przede wszystkim bardzo zmęczona i osamotniona. Myślę, że Pani syn jest zdrowy i nie potrzebuje, żadnych wizyt u psychologa, mimo iż, jego zachowanie pozostawia wiele do życzenia. Musi Pani wiedzieć, że dziecko jest niezwykle czułym barometrem, tego co się dzieje w rodzinie, między rodzicami. Choć być może trudno w to uwierzyć, ale pani syn swoim zachowaniem próbuje Wam pomóc, odciąga Waszą uwagę od trudnych spraw, z którymi sami musicie się zmierzyć. Jeśli chce Pani pomóc swojemu dziecku, a wierzę, że bardzo się Pani o niego troszczy, to zachęcam do skorzystania z fachowej pomocy psychoterapeuty. W pani okolicy mogę polecić gabinet pani Mart Siemaszko w Olsztynie (http://psychoterapia-ol.pl/).

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej