Problemy z błędnikiem i zawrotami głowy po obudzeniu się

Witam. Proszę o kierunek w związku z moją sytuacją. Raz na 2mis. zdarzają mi się sytuacje .ze budze się rano z zawrotami głowy (typu 0.7alh. we krwi) zamykam oczy i jestem w stanie się przewrócić...błędnik ucieka. Do tego dochodzi drżenie całego ciała jak bym miał się za chwile rozpaść. Ciśnienie podwyższone. Taki stan trwa od1do3dni. Myślałem,że to padaczka ale objawy na to nie wskazują.Gdzie szukać przyczyny??? Wygląda mi to na problemy z błędnikiem, ale nie jestem specjalistą, więc trudno mi cokolwiek samemu zdiagnozować. Ale jeśli to faktycznie problemy z błędnikiem to co może na nie pomóc? Czy tego typu schorzenia leczone są za pomocą jakichś leków czy może wykonuje się zabiegi laryngologiczne albo dodatkowe badania? Jak poradzić sobie z problemami z błędnikiem? Od czego zacząć leczenie? Prosze o pomoc pani Doktor Pozdrawiam Grzegorz
MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu

Witam
Błędnik jest częścią ucha wewnętrznego, która odpowiada za zmysł równowagi.
Objawami zaburzenia pracy błędnika są między innymi: zawroty głowy, problemy z równowagą, nudności i wymioty i szumy w uszach. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą też nerwicy, stanom lękowym
i depresji. W takim przypadku zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

0

Sadzę, że potrzebna jest dokładna konsultacja neurologiczna, po wykluczeniu ew.padaczki mogą to być zaburzenia krążenia mózgowego, wskazane KT głowy, po wykluczeniu zaburzeń neurologicznych i ew. internistycznych np. zaburzeń tarczycy - wskazana konsultacja psychiatryczna w kierunku zaburzeń lękowych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Zawroty głowy a problemy z błędnikiem

Od kilku dni mam zawroty głowy. Robi mi się bardziej jasno przed oczami oraz czasami reaguje na zbyt jasny obraz. Czy przyczyną mogą być problemy z błędnikiem czy może nerwica. Wykonuje stresującą prace, często tez mam rożne nerwobóle. Jeżeli jednak jest to problem z błędnikiem to do jakiego lekarza się udać. Poza zawrotami głowy nie mam innych objawów. A i nagła zmiana pozycji czy kręcenie głową nie powoduje zwiększenia tych zawrotów. Proszę o pomoc
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Witam, dobrze byłoby udać się na wizytę i badanie do lekarzy trzech specjalności: neurologa i okulisty, i do laryngologa. Nie wiem, jaki rodzaj pracy Pan wykonuje, czy miał Pan ostatnio jakiś wypadek? Uderzenie w głowę? Wspomina Pan o dolegliwościach od kilku dni. Czy w przebiegu tych dolegliwości odczuwa Pan bóle głowy? W jaki sposób reaguje Pan na jasny obraz? Czy reaguje Pan specyficznie tylko na jasne światło, czy np. na migocące światła? Jeśli chodzi o te objawy, to sugeruję wizytę u neurologa (może on zlecić też wizytę u okulisty). Być może lekarz zleci Panu wykonanie badania obrazowego (tomograf, rezonans magnet.)
Nerwobóle, kłucia, owszem, mogą być np. reakcją organizmu na stres, ale ponieważ zawrotów głowy i opisanych przez Pana dolegliwości nie należy lekceważyć, dlatego zanim zaczniemy mówić o nerwicy, trzeba się najpierw dobrze zbadać. Jeżeli prowadzi Pan pojazdy bądź obsłguje maszyny, tym bardziej proszę nie zwlekać z badaniami. Powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wymioty i zawroty głowy po obudzeniu się

mam pewien problem, od pewnego czasu gdy wstaje za szybko z łożka, lub siedze kreci mi sie w głowie i przez ok. pół godziny chce mi sie wymiotować ;/ . Dodam też że od ponad roku oddaje regularnie krew , ale po oddaniu nic mi nie jest. Mam 20 lat
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Proszę zmierzyć ciśnienie krwi - być może jest niskie i przy szybkim wstawaniu naczynia reagują z opóźnieniem i głowa jest niedotleniona. Proszę dbać o dobre nawodnienie - należy wypijać minimum 2 litry płynów na dobę - ale mocna kawa, mocna herbata, alkohol działają moczopędnie, więc nie uzupełniają "łożyska naczyniowego". Przy prawidłowym wypełnieniu naczyń serce pracuje spokojnie, tętno wynosi 60-70/min. a cały organizm jest dobrze dotleniony.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty