Problemy z głębszym zaśnięciem u niemowlaka

Mój maluch ma 2,5 miesiąca i za dnia śpi po maksymalnie 40 minut,natomiast jak go włożę do huśtawki śpi nawet 2 godziny.Czym to jest spowodowane?Czy przypadkiem ma problemy z głębszym zaśnięciem?Przecież choć jedna drzemka powinna być dłuższa

Teoretycznie tyle mniej więcej trwa jeden cykl snu, potem rozpoczyna się kolejny lub następuje wybudzenie. Może Pani spróbować, kiedy maluch wybudza się po 40 minutach, ukołysać go jeszcze raz, być może drzemka się przedłuży o następne 40 minut.
Może być jednak tak, że dopiero za jakiś czas (kilka miesięcy) kilka krótkich drzemek połączy się w jedną-dwie dłuższe.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/