Problemy z hormonami po długotrwałym stosowaniu tabletek

Witam,od około 2 tygodni,odnoszę wrażenie, że jestem jednym wielkim buzującym hormonem, odczuwałam złość, wręcz wściekłość(bez powodu), która nierzadko doprowadzała mnie do płaczu. Jestem stale smutna albo zła, w towarzystwie czuję się niezręcznie, a jeszcze do niedawna byłam pewną siebie osobą, zawsze w centrum zainteresowania. Czy może to być skutek przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych przez długi czas (około 7 lat z przerwami)? Pytam ponieważ zastanawiam się nad ich odstawieniem.

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko jest określić taką zależność na podstawie podanie ogólnie "tabletek antykoncepcyjnych". Warto byłoby poznać ich nazwę. A czy w ostatnim czasie nie zmieniała Pani rodzaju tabletek? Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Pani byłoby udanie się po prostu na badanie lekarskie do swojego lekarza, na pewno porada będzie bardziej dokładna po rozmowie, badaniu przez lekarza.