Dlaczego wybucham zawsze krzykiem?

Witam. Mam pytanie gdyż ostatnio zauważyłem u siebie, że jeżeli ktoś na mnie krzyczy lub chociaż mówi glosniejszym tonem to ja wybucham jeszcze glosniejszym krzykiem na tą osobę. Jakby mój umysł chciał pokazać że potrafi głośniej krzyczeć od tej osoby która na mnie krzyczy. I zauważyłem drugą skłonność, jeżeli ktoś usiłuje mi coś wmówić, że na przykład wie lepiej co ja czuję, to w tym momencie tez wybucham krzykiem. Bardzo proszę o odpowiedź.

Dzień dobry!
Czy reakcje, o których Pani wspomina są chroniczne czy występują od niedawna?
Pytam, bo to istotne w kontekście odpowiedzi na Pani pytanie. Proszę o podanie większej ilości szczegółów, chętnie udzielę wówczas wyczerpującej odpowiedzi na Pani pytanie.

Witam. Trochę jestem zdezorientowany bo płeć pod tytułem sugeruje, że post napisała kobieta tymczasem w tekście pojawia się forma męska. To ma znaczenie w kontekście postrzegania ról i stereotypów. Trudniej w tym kraju może być wyrażać złość kobiecie a łatwiej mężczyźnie (przykład- dziewczynki w tym kraju słyszą "złość piękności szkodzi" a chłopcy "prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze"). Złość jest uczuciem bardzo związanym z naszymi granicami. Jeśli, ktoś narusza nasze granice lub są one zagrożone to włącza się nasz "system alarmowy" jakim jest złość. Dzięki niej możemy zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wmawianie przez jedną osobę drugiej, że ta pierwsza wie lepiej jak czuje się ta druga może być doświadczane również jako przekroczenie granic i zagrożenie i tu krzyk może być sygnałem mówiącym o pojawieniu się złości. Pozdrawiam
http://piotrantoniak.pl/