Problemy z koncentracją

Witam, ostatnio zwróciłam uwagę na to że jest mi ciężko skupić się na jednej rzeczy jaką robię a nie wspomnę już o dwóch, także idąc na przystanek autobusowy na którym mam z 300 metrów już po przejściu 100 mam bardzo przyspieszony oddech jak bym przed chwilą biegała albo ćwiczyła a nic takiego nie robię ,idę swoim tempem i nie jestem zmęczona a pomimo tego ten oddech jest bardzo przyspieszony. W obu przypadkach nigdy mi się to nie pojawiało. Czego to mogła by być przyczyna? Z góry dziękuję

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią objawy nie są charakterystycznymi dla jednego konkretnego zaburzenia, ani nie mają jednoznacznie nasuwającej się wspólnej przyczyny. Hipotez może być wiele.

Te dwie sytuacje (problemy z koncentracją oraz przyspieszony oddech) mogą mieć wspólną przyczynę, ale też mogą być od siebie zupełnie niezależne.

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
opisane przez Panią objawy są bardzo niespecyficzne. Zachęcam do poznania źródła swojego zachowania. Może w tym pomóc spotkanie z psychoterapeutą. Specjalista pozwoli spojrzeć na problem z nieco szerszej perspektywy i czerpać więcej satysfakcji z relacji. Pozdrawiam

Witam,

Powinna zacząć Pani diagnostykę od sprawdzenia przyczyn medycznych np. kardiologicznych w związku z opisanym szybkim męczeniem. Koncentracja może mieć powiązana bądź mieć zupełnie niezależne przyczyny. Problemy z koncentracją z dużą efektywnością korygowane są przy terapii biofeedback. Najpierw jednak musi mieć Pani pewność, co do diagnozy typowo medycznej.

Pozdrawiam,

MM