Problemy z oddychaniem podczas nerwowych sytuacji lub wysiłku a wykonanie RTG klatki piersiowej

Witam. Od pewnego czasu podczas nabierania oddechu, gdy chcę ziewnąć lub po prostu czuję potrzebę by nabrać głęboki oddech, czuję że nie mogę nabrać powietrza "do końca", tak jakby jakaś część płuc nie mogła sobie z tym poradzić. Dzieje się tak najczęściej gdy się zdenerwuję, czy po wejściu po schodach, biegu. Chciałabym się dowiedzieć co to może być i czy warto wykonać RTG klatki piersiowej?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nieprawidłowościami w obrębie układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. Nie można wykluczyć psychogennego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu zleci odpowiednie badania dodatkowe.