Uczucie płytkiego oddechu

Witam. Od dłuższego czasu mam problemy z nabraniem powietrza . Mam wrażenie płytkiego oddechu i że zaraz nie będę mogła oddychać. Podczas tego problemu odczuwam coś w rodzaju przechodzących delikatnych ukłuć na karku i chęć wypróżnienia . Robię wtedy zimny okład i na chwilę przechodzi . Martwię się tym ponieważ mam dopiero 34 lata .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podłożem opisanych objawów mogą być zaburzenia w obrębie układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego. Konieczne jest przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.