Problemy z poziomem żelaza w organizmie

witam na początku tego roku przeszłam zabieg gastric bypass z powodu przepukliny przeponowej i refluksu, od jakiegoś czasu pojawiły się problemy z poziomem żelaza, który wynosi 17,6 , ferrytyna 2,77 hemoglobina 8,1. lekarz przepisał mi tabletki hemofer, biorę je od jakiegoś tygodnia bez żadnej poprawy tzn w dalszym ciągu utrzymuje się duże osłabienie. Moje pytanie brzmi kiedy można spodziewać się jakichkolwiek efektów działania tabletek hemofer

Uzupełnienie poziomu żelaza następuje bardzo wolno. Niedokrwistość ustępuje po ok 6 tygodniach najwcześniej. Leczenie trwa zwykle kilka miesięcy. Może tez dojść do sytuacji, że żelazo będzie się słabo wchłaniać i wtedy jest konieczność podania żelaza dożylnie lub domięśniowo.