Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy z usypianiem 19-miesięcznego dziecka

Dzień dobry! Mam problem z moim 19 msc Synkiem. Otóż od ponad 2 tygodni nie chce być kołysanym do spania. Za kazdym razem kiedy wezme go na ręce to jest ogromny płacz i wisk. Nie chce zebym go przytuliła czy pocieszyła kiedy płacze. Zrobił sie bardzo nerwowy ostatnio. Wcześniej nie było problemy z usypianiem jego(chodził sam spac). Teraz za każdym razem broni sie od przytulenia mojego czy męża. To bardzo boli kiedy dziecko nie chce zeby jego rodzona matka wzieła go na ręce. Prosze o Pomoc....
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

19 miesiąc życia to etap, który kojarzy mi się z buntem rozwojowym. Dzieci półtoraroczne próbują na każdym kroku podkreślić swoją niezależność, swoją oddzielność, chęć decydowania o sobie. Być może dlatego synek nie chce się teraz przytulać? Bo musi przed sobą i innymi udawać samodzielnego?
To tylko hipoteza, ale proszę z tym nastawieniem poobserwować malucha przez kilka dni. Może dostrzegą Państwo więcej przejawów "buntu". Ten etap jest oczywiście przejściowy; jeżeli dziecku pozwala się na pewną dozę samostanowienia, może sobie znowu "pozwolić" na bliskość i zależność.
Gdyby jednak stan się przedłużał i był dla Was trudny do wytrzymania, to proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym. W osobistym kontakcie dużo łatwiej będzie stwierdzić, czy opisane zachowania są rozwojową normą, czy zaburzeniem.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy