Problemy z wykonywaniem brzuszków

Witam mam pytanie dotyczace wykonywanie brzuszkow. Od zawsze robie brzuszki tylko do pol sklonu, bo nie jestem w stanie podniesc gornej czesci ciala z pozycji lezacej do siadu. Czy to, ze nie moge sie podniesc dotyczy tego,ze mam za slabe miesnie brzucha czy moze dotyczyc problemu z kregoslupem?

Witam Panią,

Problem może być zarówno w sile mięśni jak i przy problemach z kręgosłupem. Najlepiej skonsultować sprawę z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Prawidłowe wykonywanie brzuszków nie wiąże się z dociąganiem ramion do ud i całkowitym podniesieniem klatki piersiowej. Tak naprawdę chodzi tylko i wyłącznie o prawidłowa pracę mięśni brzucha, którą uzyskuje się już przy skłonie, delikatnie odrywając tylko przednią część ciała od podłoża. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj ćwiczeń bardzo obciąża kręgosłup. Jeżeli pojawią się przy nim bóle lub ból narasta po ich wykonaniu należałoby zrezygnować z tego ćwiczenia i skonsultować to z lekarzem rodzinnym, który w razie potrzeby skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

Wykonywanie brzuszków nie polega na całkowitym zakresie ruchu - opisany sposób ich wykonywania wydaję się być w porządku i angażuje odpowiednią grupę mięśniową. Proszę pamiętać o urozmaiceniu na różne partie mięśni brzucha.

Wykonywanie brzuszków nie polega na wykonywaniu pełnego zakresu ruchów (dociąganiem ramion do ud) opisany przez Panią sposób wykonywania angażuje odpowiednią grupę mięśniową.

Pozdrawiam